Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

postprodukcija

3 posters

Go down

postprodukcija Empty postprodukcija

Post  bata777 Thu May 07, 2009 2:07 pm

Prvo bih se zahvalio na odgovorima i ocekujem gomilu prijtelja ovde uskoro da pristupe, A DANASNJE PITANJE MOZDA ZVUCI GLUPO ,ALI MENI ITEKAKO IMA SMISLA-KAKO I PO CEMU DA ZNAM DA JE POST PRODUKCIJA DOBRA,PO CEMU ZAKLJUCUJEM DA SAM SVE SMIKSAO DOBRO I MASTERIZOVAO OK,DANAS SAM KUPIO I GENELEC1029A ZBOG POSTPRODUKCIJE,DA LI JE TO VELIKO ISKUSTVO NASLUSANOSTI I ISKUSTVA ILI MOGU I POCETNICI PO NECEMU DA SE NAVODE?POZDRAV
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  Admin Thu May 07, 2009 9:06 pm

Pozdrav Bato,

Kao i u svakom poslu, tako i u ovom. Za post produkciju je potrebno najvece znanje i iskustvo. Kvalitet se dobija vremenom i ovde ne govorim o mesecima, vec o godinama. Post produkcija ima 2 strane. Jedna strana su univerzalna pravila koja se moraju ispostovati, a to je glasnoca, harmonija i zastupljenost odredjenih frekvencija i tako dalje. Druga strana je individualna i zavisi od tvojih licnih afiniteta. Sve u svemu postoje neka univerzalna pravila od kojih mozes odstupati samo ako znas sta radis.

Sto se tice post produkcije tu ti ne mogu dati nikakav konkretan savet. Poslao sam ti neke postavke koje su ti pomogle. Sada ostaje na tebi da slusas i radis dalje.

Jedini savet je: Slusaj kvalitetnu stranu produkciju i uporedjuj sa svojom pesmom, pa pokusavaj da igranjem sa master efektima dovedes svoju pesmu u kvalitetnu zvucnost. Dakle koristi dobru post produkciju kao osnovu za slusanje. Mozes koristiti i radove domacih producenata, kao na primer Dejana Abadica. On ima izvrstan kvalitet zvuka. Uzmi pesme koje je on radio kao osnovu za o sta treba da postignes.
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  bata777 Thu Jun 11, 2009 1:16 pm

jos malo pitanja ,da li treba kad zavrsimo mix i postprodukciju taj snimak proveriti na nekom jakom ozvucenju u nekom disko klubu ili sl.HVALA I POZDRAV
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  Admin Thu Jun 11, 2009 6:38 pm

Ako imas mogucnost da to uradis onda to uradi. Od viska glava ne boli. Ali vremenom kada naucis svoje zvucnike, tacno ces znati kako se cuje na drugim mestima...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  bata777 Fri Jun 12, 2009 11:52 am

svirali smo stalno u jednoj diskoteci u Hanu 50 km od LE i tamo nas gotive jako pa mislim da bih mogao kad god pozelim da proverim i uporedim snimak sa recimo snimkom jelene karleuse ili cece ili koje god domace produkcije Mad
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  gpetric Wed Mar 23, 2011 4:17 am

Admin wrote:Pozdrav Bato,

Jedna strana su univerzalna pravila koja se moraju ispostovati, a to je glasnoca, harmonija i zastupljenost odredjenih frekvencija i tako dalje.

Koja su to pravila mogu li se napisati ?

gpetric

Posts : 7
Join date : 2011-02-15

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  Admin Thu Mar 24, 2011 6:59 am

Na zalost ne. Zato sto se ta pravila menjaju od pesme do pesme, stila do stila i na njih dosta utice subjektivni faktor i sto je najbitne trenutni trend...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  gpetric Thu Mar 24, 2011 10:02 am

Cak ni otprilike, primer za neku pesmu?Mislim da to moze interesovati ljude kao i mene Smile pozzz veliki adminu i hvala na pomoci

gpetric

Posts : 7
Join date : 2011-02-15

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  Admin Sat Mar 26, 2011 7:56 pm

Pa, otprilike je opisano u skoli. Ali to je samo smernica na osnovu koje treba da ucis i razradjujes dalje svoj sopstveni prepoznatljiv i kvalitetan zvuk.

Ali, evo ti recimo jednog interesantnog podatka. Radili smo mix i postprodukciju jednom americkom rock bendu. Polomili smo se da to uradimo najbolje sto znamo. Ali, kada smo im poslali doziveli smo razocaranje. Nije im se svidelo uopste. Njihove zelje se potpuno razlikuju od onoga sto sam ja mislio da je standardno! Recimo, oni vole da je gals mnogo tisi. U nivou gitare. Ne vole sirinu i prefinjen zvuk. Vise vole cvrsto, u srednjem tonu i ne toliko siroko... Dakle da ti pojednostavim, ovde nije bio problem vrste muzike, vec subjektivnih zelja i stila koji gura taj odredjeni bend...

Eto, u tome je problematika.

Dolaze mi razni izvodjaci i svako od njih ima neke svoje zelje... neko voli glasne pratece, neko voli tihe. Neko voli da se digitalni instrumenti cuju uzasno glasno, a neko ih ne voli uopste...

Sad je opet trend live svirka u pesmi. Pa opet mi se pojavi neko ko to ne voli...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

postprodukcija Empty Re: postprodukcija

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum