Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

protools ,sonar,REASON

3 posters

Go down

protools ,sonar,REASON Empty protools ,sonar,REASON

Post  bata777 Tue May 05, 2009 2:21 pm

kazu da Pro Tools ima znatno kvalitetniji sound u odnosu na Cubase i Nuendo,takodje sam cuo da je najbolje njega koristiti za zive instrumente, ali Cubase ima vece mogucnosti midi i audio obrada.KAKVO JE VASE ISKUSTVO i kojim oblastima treba koristiti Reason kao rewire i Sonar kao drugi program uz Cubase? Question
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu May 07, 2009 6:52 am

Na ovo pitanje ne mogu da dam realan odgovor zato sto sam pristrasan i necu biti objektivan. Kao sto vec znas ja sam vezan za steinbergove programe. Radim i u Pro Toolsu u studijima koji njega koriste. Ne znam sta da kazem, moguce je da je bolji, bolje diferencira audio, bolji su mu algoritmi... Ali, to nisu toliko velika poboljsanja da bi se osakatio i poceo da radim sa misem koji ima samo jedno dugme.
Sve u svemu, Pro tools je opravdan u klasicnom studiju koji se bavi tonom, dakle snimanjem, ali ako pricamo o aranziranju, Nuendo i Cubase su daleeeko napredniji i kvalitetniji. Onaj ko je probao da radi aranzmane u Pro Toolsu zna o cemu pricam... Jednostavno, taj softver je namenjen iskljucivo za snimanje, ali ne i za aranziranje... Midi mu je nikakav. Izuzetno je sporo okruzenje, ne moze se raditi brzo kao u steinbergu.

Cakewalk necu uopste da komentarisem. Jednostavno, niko ozbiljan to ne koristi...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu May 07, 2009 6:55 am

Reason i ostale revire instrumente, kao i Giga studio ne koristim i ne preporucujem...
Smatram da treba raditi sto vise sa audio zapisom, i ne koristiti vise od 4-5 instrumenata po pesmi. Ostaviti prostora za glas. Dakle, dobar bubanj, bas i jos jedan instrument su sasvim dovoljni i idealni da se na to isproducira dobar vokal
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty zapalo mi je za oko da ovde niko ne pominje Ableton Live....zasto ? :)

Post  rimrunner Thu Jun 18, 2009 1:20 am

zapalo mi je za oko da niko ovde ne pominje Ableton Live...zasto ? SmileSmileSmile

rimrunner

Posts : 15
Join date : 2009-06-17

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu Jun 18, 2009 3:55 am

Iz istog razloga sto niko ne spominje Acid ili nesto slicno.
Hmm, mislim da su stvari jasne: Steinberg ili Pro Tools.
Ostalo je egzibicija.
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  rimrunner Thu Jun 18, 2009 4:45 am

za Acid se slazem...ALI ABLETON LIVE nikako nije zajebancija....posebno ne za elktronsku muziku...
Pete Tong, Nine Inch Nails, Daft Punk, Armin Van Buuren, Sasha , Richie Hawtin....ne mozemo bas da kazemo da je zajebancija...Smile

rimrunner

Posts : 15
Join date : 2009-06-17

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  rimrunner Thu Jun 18, 2009 4:48 am

s druge strane, sveta je u pravu...on je u qbase okruzenju godinama i nema potrebu da se zeza sa drugim softverskim resenjima...

rimrunner

Posts : 15
Join date : 2009-06-17

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu Jun 18, 2009 4:58 am

Sto se tice price ko od poznatih koristi koji program, u to ne zalazim zato sto svi dobro znamo da kompanije placaju poznate da pricaju kako rade sa njihovim programima ili spravama Smile Ali to vec svi znamo. Nisam rekao da je Ableton zajebancija ili da je los, nego da je egzibicija.

Nine Inch Nails i Daft Punk sigurno ne rade sa Abletonom vec u Pro toolsima:) U to budi ubedjen! Za ostale ne znam.

Niko ozbiljan u svetu nece snimiti vokal (pa makar i kao efekat) ni na sta drugo osim na Traku (Analognu) ili Pro Toolsima. Takodje, kada je rec o sirokim padovima ili stereo slici, ili kvalitetnim bas sirinama. Daj, mislim, kakav Ableton...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  rimrunner Thu Jun 18, 2009 5:39 am

SmileSmileSmile jos ce da ispadne da su me platili da ga reklamiram.... alien

nisam rekao da ga koriste za SNIMANJE vokala ....a koriste ga sigurno cak i kao live act..al nema veze, svaka dalja rasprava na ovu temu ne vodi nikuda...Smile sta god koristio - dok daje dobar rezultat najbolji je softver na svetu SmileSmileSmile

rimrunner

Posts : 15
Join date : 2009-06-17

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu Jun 18, 2009 5:53 am

E, tu si potpuno u pravu!

Glupo je raspravljati, pogotovo sto smo ti i ja dve krajnosti u muzici Smile Naravno, ovo je u tvoju korist, zato sto ono sto ja radim cak ni ja ne mogu da slusam! Smile Mislim naravno na pesme, ne na produkciju.
A, ti sa druge strane volis vrstu muzike koju pravis, i bas ti zavidim na tome.

Sve u svemu, a ovo vazi za sve:
POTPUNO JE NEBITNO U KOM PROGRAMU RADITE AKO MUZIKA KOJU PRAVITE DOBRO ZVUCI! ALI CAK NI TO NIJE BITNO, VAZNO JE DA JE PESMA HIT! SVE OSTALO JE NEVAZNO...

Hmmm, Mocart je i dalje hit, a Domace, bogami i strane, zvezde, ne mogu da iznesu pesmu koja ce trajati duze od 2 meseca... Mesec... 2 Nedelje...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  rimrunner Thu Jun 18, 2009 5:57 am

ahahahahahahahahhahahaha SmileSmileSmile
pa dobro sad...

JAKO BITNA NAPOMENA

razlika je sto ti zivis od onoga sto pravis i pritom prehranjujes porodicu...

a ja radim na 50 stepeni u pustinji, i onda moju platu skrckam na ploce i muzicku zajebanciju...

rimrunner

Posts : 15
Join date : 2009-06-17

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Admin Thu Jun 18, 2009 5:59 am

Eto vidis...
Nekom bog nesto da, ali mora nesto i da mu uzme...
Nije ni meni muzika glavni izvor prihoda...
Znas da PcM Centar do sada razvio i objavio 12 PC Igara i to bogami u pola sveta....
Jos da nije ove krize.... Eh...


Tako, da ja vise programiram negobilo sta drugo. Muka mi je vise od kodova, fizike i ostalog
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

protools ,sonar,REASON Empty Re: protools ,sonar,REASON

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum