Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nove teme

2 posters

Go down

Nove   teme Empty Koji kompresor je dobar za Hip Hop

Post  bahier Wed May 27, 2009 10:59 am

Pozz, zanima me koj kompresor za vokale je najbolji. radi se o recitovanju iliti repovanju. Hvala unapred

bahier

Posts : 22
Join date : 2009-05-22

Back to top Go down

Nove   teme Empty Re: Nove teme

Post  Admin Wed May 27, 2009 7:40 pm

Pozdrav,

Pitanje je malo neprecizno. Ako pitate koji je kompresor najbolji, onda mozemo da razgovaramo o uredjajima koji mogu kostati i 10.000 evra Smile
Ali, pretpostavljam da pitate sta je najbolje za neki normalan budzet.
Odgovor je kratak: Avalon.

Ali, s obzirom da vam je procesor potreban pretezno za hiphop glas, to jest za repovanje, onda vam kompresor uopste i ne treba. Mozete slobodno koristiti softverske kompresore kao sto je recimo Waves Audio track koji fantasticno radi. Reperi nemaju velike budzete da bi snimali svoje pesme i nema potrebe ulagati u skupu opremu. Sa druge strane njima je vazan flow i da je matrica dobro nabijena, pomalo prljava, da ima malo vinila, ali da zvuci profi.
U principu se za produkciju Hip Hopa i ne koriste toliko skupe sprave...

Moj saradnik, koji radi u mom studiju, je reper i sto se tice njegovih poslova to je iskljucivo Hip Hop. On glas usnimava klasicno preko neke preamp - lampe. A onda na njega stvalja Audiotrack i L2. Sto puta sam mu rekao da preteruje i da prebudzuje glas i da to nije u redu. Medjutim izgleda da su svi ti njegovi Hip Hoperi zadovoljni takvom produkcijom glasa. Ja sam iskreno zbunjen zasto im se to svidja... Ali, produkcija je kreativna i ne treba se mnogo mesati u ono sto ljudi vole Smile
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

Nove   teme Empty Re: Nove teme

Post  bahier Thu May 28, 2009 10:15 am

Stvarno sam pozitivno iznenadjen odgovorima! ipak mi je onda najbolja varijanta Waves... Hvala jos jednom!

bahier

Posts : 22
Join date : 2009-05-22

Back to top Go down

Nove   teme Empty Re: Nove teme

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum