Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RODE NT 200

3 posters

Go down

RODE NT 200 Empty RODE NT 200

Post  bata777 Fri May 01, 2009 12:16 pm

ZA RODE NT 2000 KOJE PARAMETRE TREBA PODESITI U EKVILAJZERU DA BI EFEKAT BIO BOLJI I KAKO DA KOMPRESUJEM VOKAL SNIMLJEN KROZ JEOMEEK 3Q POSLE SNIMLJENOG VOKALA ,DA LI TREBA ADD BUS NOVI IZLAZ KROZ MOJU KARTICU DELTA 1010LT PA U JOEMEEK PA NAZAD U NOVI KANAL?HVALA
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  Admin Sat May 02, 2009 7:47 pm

Naravno,

Ako imas jomeek, najbolje je a koristis njega za kompresiju! Nikakav vst plugin nije bolji od eksterne sprave poput njega. Sto se tice ekvilajzera to zavisi od boje glasa. U principu jedino pravilo koje ovde vazi je odseces duboke vrekvencije jer ti one samo smetaju. Vokal je od 2 do 5 kiloherca i tu ga mozes malo istaci ako je boja glasa mutnija, ali sve frekvencije ispod recimo 200 hz ti ne trebaju i treba ih skloniti.
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  miodrag2005l Sun Jun 07, 2009 6:33 am

e pazi sad ovo, mozda si iskusnijil, ali ja imam ekstra zapazanje sa softerima za muziku, eto na primer napipao sam adobe audition, koji u sebi ima vocal remove, mislim da znas o kakvoj je funkciji rec. i tu se najbolje moze primetiti na koliko herca i kiloherca idu vokali a na koliko prateci vokali, jer jedno od drugo se razlikuju, ranije kada nisu postojala ovako dobra studija, oni su samo lepili prateci glas , tako da se nije mogli ni danasnjom tehnologijom odvojiti prateci od glavnog vokala ili od ostalih instrumenata! Posmatraj malo bolje kako je recimo ceci uradjena masterizacija i snimljen glas, pa ces shvatiti na kom je principu radjen njen album , jer njen album je perfektno uradjen tako da kada izbacis vocal remov, dobijas kompletnu matricu sa pratecim vokalima ali bez cecinog glasa! hahahaha
male djurine kucne carolije. eto sta s sve moze sa nekim naonimnim malim programom, ima i dosta zamena za ovaj skuplji adobe audition za vocal remove. jedan od sjajnijih programa za izbacivanje glasova i namestanja pojedinih instrumenata da se cuju na cd-u koji je finaliziran i stavljen u MP3 je i program GOLD WAVE! Sa ovim programom najlakse ces izvuci matricu sa bilo kojeg CD-ea, samo pod uslov kao sto rekoh da to nisu snimci snimani pre 90-tih godina, jer su u to vreme i nabijali dosta reverba i hala pa se sa ovi programom u pozadini cuje glassa kasnjenjem odnosno to je samo efekat od glasa koji je normalno da ce kasniti, efekat ko efekat tako i treba da reaguje!

miodrag2005l

Posts : 6
Join date : 2009-05-09

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  Admin Sun Jun 07, 2009 7:46 pm

Pozdrav za Miodraga.
Pa nije bas tako kako si napisao Smile
Vidi ovako. Ljudski glas ima odredjenu frekvenciju. Naravno nisu iste za visoke zenske i duboke muske glasove, ali u svakom slucaju obuhvataju odredjeni opseg. Frekvenciju glasa ne mozes menjati vec jedino mozes isticati odredjene delove frekventnog opsega u kojem se on nalazi. Prateci vokali i galvni vokal se u principu nalaze na istim frekvencijama ali nistu isto panovani.
Sto se tice cecinog albuma on je uradjen sasvim dobro, ali nije perfektno Smile Ceca ima odlican studio, SSL, i ima odlicnu ekipu ljudi koji rade tu. Mi smo pre nekoliko dana miksali Janu u Cecinom studiju i ispalo je stvarno super. Ali, nemojte traziti perfektnu produkciju u Srbiji jer je stvarno nema. Srpska produkcija je na zavidnom nivou, ali, na zalost jos uvek daleko od perfektnog.

E, sad, sto se tice tvoje price o izdvajanju glavnog vokala iz pesme. Tu se uopste ne radi o frekvencijama nego o jednoj drugoj stvari. Naime, glavni vokal je uvek na sredini, a prateci vokali i skoro svi instrumenti su razbacani levo desno. Pored glavnog vokala jos jedino je noga na sredini. Vokal i nogu je frekventno lako razdvojiti (naravno ne moze u potpunosti). Proces o kome ti pricas je u principu prost: Skida se sredina! onda se filteruje i sve sto je ispod 0 se vraca nazad. Na taj nacin dobijes matricu bez glavnog vokala, ali ono sto je simpaticno, ostaje reverb i delay od glavnog vokala jer su oni takodje razbacani levo desno... Dakle igra sa stereo i mono. Ranije je produkcija bila potpuno drugacija nego danas i zato ovaj proces nije moguce izvesti na starijim snimcima. U svakom slucaju, 99% domacih TV stanica je i dalje mono, tako da dosta producenata pravi posebnu produkciju za TV i spotove da bi se normalno culi svi vokali i instrumenti

Eto, toliko o tome
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  miodrag2005l Mon Jun 08, 2009 1:19 am

naravno slazem se sa tobom, ali sam samo naveo da je cecin album odradjen hiljadu puta bolje od ovih sadasnjih grandovih smesnih produkcija, gde sa obicnim aranzerom mozes ceo album da snimis, dok kod cece to je na visem nivou uradjen materijal.a sto se tice vocal remover-a, nisam bas mislio da to toliko moze da skine glavni vokal, jer sam i naveo da i pored skidanja vokala ostaje ipak onaj hall ili delay (eho) a ceo taj izbaceni glas sa halom zvuci kao da glavni vokal kasni za aranzmanom, a u stvari to su efekti! Kod strane produkcije na primer phill colins mogu bez ikakvog glavnog vokala da napravim matricu, jer su do savrsentstva snimili ceo materijal!
pozdrav tebi brate!

miodrag2005l

Posts : 6
Join date : 2009-05-09

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  Admin Mon Jun 08, 2009 1:30 am

Da, to je tacno. Mislim obe stvari.

Sto se tice Cece, ja bih to ovako formulisao: Prvo originalne ideje i pesme. Drugo dosta zivih instrumenata sto utice na mnogo bolju dinamiku snimka. Moras biti svestan da Ceca sada ima svoj studio i svo vreme ovoga sveta i mnogo novca pa moze sebi pesme da radi lagano i po sto puta ponavlja mixeve itd. No, ja sam uvek bio pobornik teorije da je najvaznija dobra pesma - HIT i to onaj koji traje (to kod nas nema vec 20 godina), a da je produkcija uvek na drugom mestu. Secam se vremena kada smo kao klinci sve pesme svirali na plazi na gitari i pevali. Sada zbog previse komplikovanih aranzmana nista zivo ne mozes odsvirati na gitari a da zvuci lepo... To samo ide u prilog tome koliko svi pokusavaju aranzmanima i produkcijom da nadomeste katastrofu od autorskog rada na tekstovima i muzici...

Sto se tice strane produkcije. Tu glas lako izdvajas zato sto je fenomenalna diferencijacija kanala. Sve sto svira i peva u pesmi se jasno cuje i potpuno je izdvojeno. Stranci ne koriste reverb i delay na nacin na koji mi to radimo. U vecini stranih pesama ovi efekti i nepostoje! Zapad mnogo vise koristi vokalni chorus i neke druge efekte...

Skoro sam bio u prodavnici da kupim neke slusalice. Prodavac mi je pustio da slusam neki akusticni rok iz 70-tih godina. Glupo je komentarisati koliko je analogija bolja i kvalitetnija od digitalije i koliko znace zivi instrumenti. To sto mi je pustio na svim slusalicama je zvucalo fenomenalno, pa sam ga zamolio da pusti nesto domace da bih mogao realno da prosudim koje sluske valjaju a koje ne Smile
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

RODE NT 200 Empty Re: RODE NT 200

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum