Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jacina bubnja?

3 posters

Go down

jacina bubnja? Empty jacina bubnja?

Post  bata777 Thu Apr 30, 2009 3:38 pm

da li postoji neko pravilo za bubanj koliki je odnos komponenti bubnja ,na primer kick -noga treba da bude 2/3 dobosa i tome slicno
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

jacina bubnja? Empty Re: jacina bubnja?

Post  Admin Thu Apr 30, 2009 9:03 pm

U principu ne postoji pravilo.
Odnos komponenata bubnja zavisi od pesme do pesme. Takodje zavisi i od toga da li je u pitanju live bubanj ili recimo dance bubanj.
Primera radi, u rock muzici vazi pravilo da je dobos glasniji i da se jasno cuje, dok recimo u dance muzici je dobos obicno veoma tih, ili se umesto njega koriste clapovi.
U modernoj narodnoj muzici, recimo rumbi, dobos je visok, kratak i izuzetno plitak, tako da utapa u ritam i jedva se cuje njegova boja.

Da bi dobio odgovor na ovo pitanje moras navesti konkretan primer
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

jacina bubnja? Empty Re: jacina bubnja?

Post  miodrag2005l Sun Jun 07, 2009 6:25 am

pal, bata bi hteo jos i neko da mu sedne i odradi posao. Pa sto puta sammu reko da sve sto se prostije radi bez komplikovanja bolje ispadne i zvuci,! Al bata ko bata, recimo dvoje klinaca doslo da uradi neki rep singl, bata im odradio ali nije znao masterizaciju da im odradi, jer su klnci donelimuziku koja je bila snimljena sa probijanjem basova, sto sam ja lako sredio iako je taj materijal vec bio u MP3 ekstenziji, ali bata ko bata, dohvatio miks pult pa omako basebe, znas hteo da mu zvuci kao disko! Pa nije kontao da ono sto sam uradio i ne treba davati basove, jer ako recimo pustis tu pesmu na dobrom stubu normalno ces dodati bass-ove jer imas slobodnog limita od probijanja,a on sa njegovim izumom taj ne samo da mora smanjti basove, nego ce se cak javljati i probijanje . i eto kada je cuo u autu na cd kako zvuci njegova verzija zamolio me da vratim prvobitnu masterizaciju. Hahahaha
eto to ti je Bata!

miodrag2005l

Posts : 6
Join date : 2009-05-09

Back to top Go down

jacina bubnja? Empty Re: jacina bubnja?

Post  bata777 Thu Jun 11, 2009 11:29 am

hvala Miki na komplimentima ,ali ipak se ne slazem sa tobom problem mnogih tzv majstora studija je konkretno sto ne shvatate ozbiljnost ovog posla i jos gore sto mislite da nesto znate a ustvari nista ne cujete ,daklem miki probaj da naucis nesto ,a ne da se predstavljas znalcem jer to sigurno nisi, ja sam u fazi ucenja i ne stidim se toga uostalom pravicu jos milion gresaka dok ne doteram mix i postprodukciju jedne pesme da zvuci dobro ,ali bar svakoga dana napredujem na bolje ,a sta je sa tobom i tebi slicnima koji bi da se hvale da nesto znaju ,vi ste vec sada daleko iza mene, a kamoli od drugih.......mucnite malo glavom pa nije sramota reci ne znam.POZZ Exclamation
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

jacina bubnja? Empty Re: jacina bubnja?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum