Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

efekti hardver ili moze i softver???

2 posters

Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty efekti hardver ili moze i softver???

Post  bata777 Mon May 11, 2009 3:29 pm

e sad da pitam sta uzeti kao efektor neki kazu neki stari alesis 2000 je zakon,ja sam is skole SVETOLIK BUSARAC PCI centar naucio da stavljam opisanu postavku mix delay i reverb A,i prezadovoljan sam,koristim te postavke i za narodnjake i za zabavnjake,u sonor-u 8 postoji softverski lexikon sa mnogo lepim hall-om ali ga cubase ne vidi pa je zamorno prebacivati glas iz jednog u drugi.Sta kupiti za efekte.STUDIO BATA


Last edited by bata777 on Tue May 12, 2009 12:13 pm; edited 1 time in total
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Admin Tue May 12, 2009 8:48 am

Ne kupuj efekte, jer oni koji valjaju kostaju mnogo.

Bolje kupi UAD i TC Power core. A onda, kupujes ili se udruzujes sa nekim za pluginove za UAD i TC...
UAD ima nenormalno dobre kompresore. Mislim da je sada u artistu nekakav popust i ima da se uzme UAD 1 za 125 do 600 evra... Dvojka je skuplja, ali i kec zavrsava sav posao.

Sto se tice vst efekata, nimalo ne zaostaju waves SSl, ili Sonnix Oxford, Izotop Ozone. To su inace jako skupi pluginovi.

Opet ce me mnogi poreci ovde, ali ja i dalje mislim da je cela ova prica nebitna. Koristi koji hoces delay, reverb i kompresor ako znas kako da ga koristis! A onda kada sve te obradjene kanale treba da saberes tu nastaje ono sto je najbitnije, a to je sabirnica. Bez nje je jedna prica, a sa njom je druga prica i razliku moze da primeti i totalni laik...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Admin Tue May 12, 2009 8:54 am

Bato, jako je bitno da shvatis nekoliko stvari i to neka ti budu zapovesti ako se bavis studijskim poslom:

1. Posao ne donosi produkcija, nego HITOVI. Napravi 5 mega hitova i sve sto posle toga budes pravio u studiju svima ce da valja.

2. Muzika se najvise slusa na: Televizoru, Youtube-u, ili u najboljem slucaju MP3. O kakvom kvalitetu produkcije mi pricamo ovde !?

3. Svi najveci hitovi koji su pravljeni u poslednjih 20 godina u Srbiji (a i pre toga) su bili uzasno isproducirani! Recimo, Aca Lukas prvi album odsvirao uzivo na klavijaturi i otpevao na Shure SM57... A svi se odusevili pesmam, od kojih ni jedna nije njegova. Ili recimo pesma "Vino Crveno" od osvajaca. Nenormalan hit! ali osvojila poslednje mesto na suncanim skalama te godine i produkcija je uzasna! Da ti ne redjam dalje, potrazi hitove nase zabavne i narodne muzike pa preslusaj... Vrlo brzo ces ukapirati...

4. Obican slusalac ne slusa produkciju i to ga uopste ne zanima. Muskarcima je u principu bitno da "Gruva", a zenama su najvazniji tekstovi.

5. Svaki klijent ce ti traziti da isproduciras njegovu pesmu da zvuci "kao od ovog ili onog producenta"...

Eto, sam razmisli da li je pametnije ulagati u gomilu skupe opreme ili jednostavno obratiti paznju na sustinu, a to je sama pesma i njena hiticnost!!!!
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  bata777 Tue May 12, 2009 12:11 pm

POTPUNO SI U PRAVU DRUZE ,ali eto gledam da bar ne budem uzasno los u produkciji .Pomenuo si i sabirnicu sta je to i cemu sluzi?da nije to onaj mini mon?Pozdrav i puno hvala ipak treba se truditi da i sama kompozicija dobije bar malo svetlosti a ne da bude mutna.Cim izadje 3 cd o post produkciji salji adresa je .Bratislav Djordjevic ,ul.Mlinska 98,16000 Leskovac.HVALA JOS JEDNOM I POZDRAV lol!
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Admin Tue May 12, 2009 7:48 pm

Sabirnica je prostim recima receno eksterna sprava koja na sebi ima 8, 16 ili vise ulaza i samo jedan stereo izlaz. Dakle sve kanale sa kompjutera i ostalih sprava (naravno mnoge moras grupisati jer obicno ima vise od 16 kanala) sabira u stereo kanal koji onda snimis na kompjuteru. Ja preferiram da sve kanale saberem sabirnicom i snimim na DAT. Ne znam zasto, jednostavno sam tako navikao i imam neki umisljeni utisak da kada snimim na DAT zvuk se nakako omeksa Smile Nakon toga sa data vratim u kompjuter i uradim post produkciju. Svo veme rada mi je na master kanalu povucen efekat za post produkciju i mix radim prema parametrima kako je namesten post. Dakle svo vreme slusam kako ce zvucati na kraju. Onda kada sve zavrsim, ugasim post efekat i rasporedim kanale po izlazima i saberem u sabirnici. S obzirom da jos niam kupio sebi jednog recimo Nevea koji kosta oko 2500 evra pa navise, onda odem kod prijatelja u studio i tamo sve saberem. Uradim nekoliko varijanti sabiranja pa se vratim nazad kod sebe u studio i onda se igram sa masteringom.
Ali, cela ova prica nije jos uvek za tebe. Pogubio bi se veruj mi da sad krenes tako da radis. Poslusaj moj savet i radi kako sam ti bio objasnio dok ne savladas sve stvari do kraja. Tek onda pocni da se igras sa egzotikom koju sam gore objasnio.
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Admin Tue May 12, 2009 7:54 pm

Hmmm, da zaboravio sam . Ja imam RME HDSP 9652 i koristim ADATe za DA konverziju. Obozavam kako adati rade konverziju. Prezadovoljan sam i bas me briga sta ce ko da kaze. Ipak su adati bili izuzetno skupe sprave i najbolji digitalni snimaci sa fantasticnim AD DA konverterima. Ja mislim da je njihova konverzija i dalje fantasticna. Imao sam 3 ADATA pa sam prodao 2, a sada ponovo kupio 2. Tako da opet imam 3 Smile)) inace mikrofon mi ide u lampu, pa u adat pa iz adata u RME...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  bata777 Wed May 13, 2009 1:37 pm

hvala druze na brojnim savetima i objasnjenjima ,pola toga odlicno razumem, pola nazirem cyclops ,ali najbolje za mene ce biti kad svratis u le imam od prijatelja ovde jedan mini disc mozda bi on mogao da radi posao umesto DATa.No za sada moram malo da obustavim ulaganja spremam se za greece jedno 10 dana u pred sezoni, a i mislim da mi pre treba onaj UAD1 ,i jedan woofer cisto kad pustim da imam kompletni dozivljaj.VELIKI POZDRAV FORUM TI JE EXTRA problem je malo sto ljudi misle da znaju dovoljno i da im vise ne treba znanja za snimanje,ja bar znam da ne znam Idea .VELIKI POZDRAV
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Admin Wed May 13, 2009 7:47 pm

U pravu si, ko misli da zna ne zna. Ja sto ne znam pitam isto kao i ti. Eto, pitao si za one orkestre Vst. Ja samo znam sta je to, ali nista vise od toga i necu da se pravim pametan. I svaki put kada odgovaram na forumu, naglasavam da sta je subjektivno i sta je moje misljenje, a sta je objektivno.
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

efekti hardver ili moze i softver??? Empty Re: efekti hardver ili moze i softver???

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum