Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Efekti itd

2 posters

Go down

Efekti itd Empty Efekti itd

Post  Fika Wed Feb 02, 2011 4:30 pm

Sta se stavlja od efekata na glas i na pratece vokale naprimer hal,eho,itd.Tako isto i za solo i pratece instrumente.Znaci duzina .brzina snaga efekta itd.RADIM U NUENDU 4 SA NJEGOVIM EFEKTIMA.Najvise me glas interesuje sta sve ide od efekata na njega suv je u traci samo eq uradjen.Kako vi to radite?Pozz..

Fika

Posts : 9
Join date : 2011-01-27

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Admin Fri Feb 04, 2011 12:03 am

Fiko, postavio si pitanje na koji je odgovor cela jedna knjiga...
Od efekata se obicno upotrebljava i to bas ovim redosledom:

1. Deesser
2. Eq
3. Kompresor
4. Delay
5. Reverb

Ali, kako, u kojoj meri, sta na pratece, sta na glavni to je vec stvar iskustva, stila muzike i tako dalje....
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Fika Fri Feb 04, 2011 6:40 am

Admin wrote:Fiko, postavio si pitanje na koji je odgovor cela jedna knjiga...
Od efekata se obicno upotrebljava i to bas ovim redosledom:

1. Deesser
2. Eq
3. Kompresor
4. Delay
5. Reverb

Ali, kako, u kojoj meri, sta na pratece, sta na glavni to je vec stvar iskustva, stila muzike i tako dalje....

OK.Delay u tempu pesme ,mozes li mi objasniti sta se tu radi na delay jacina ,brzina,broj ponavljanja.PRIMER/Pesma je rumba 4/4 -110 metronomska brzina i
2/4 -105 metronomska brzina

Hocu staviti na glas delay kako?U nuendu 4 radim

Fika

Posts : 9
Join date : 2011-01-27

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Admin Sun Feb 06, 2011 8:56 am

Pa pazi, opet zavisi od pesme i stila pevanja. Da li je bosanska rumba sa ispevavanjem ili je nabrajalica sa mnogo reci...
U svakom slucaju neki standard bi za taj tempo bio delay koji odzvanja u ritmu na 1/8 (na svakoj osmini) i ne vise od 25% feedback. Ja bi ga takodje stavio da odjekuje stereo... Ako je sporije pevanje moze i na 1/4, ali to moras da probas pa da vidis sta ti se vise svidja...
Ima jos jedna fora. U klasicnoj narodnjackoj rumbi mozes da bez obzira na tempo koristis delay koji odzvanja na 312 mili sekundi Smile Bez zezanja, to mu daje onaj starinski narodnjacki zvuk. Ne znam zasto ali tako je... Probaj pa ces cuti o cemu pricam.
Naravno, vuces ga na send kanalu i opet, ne vise od 35% da ga doziras...
Na audio kanalu delaya poubijaj sve frekvencije ispod 200... dakle ostavi samo preko10 khz gde su frekvencije vokala...

Ako ti ovo ista znaci Smile sto sam napisao...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Fika Sun Feb 06, 2011 1:10 pm

Admin wrote:Pa pazi, opet zavisi od pesme i stila pevanja. Da li je bosanska rumba sa ispevavanjem ili je nabrajalica sa mnogo reci...
U svakom slucaju neki standard bi za taj tempo bio delay koji odzvanja u ritmu na 1/8 (na svakoj osmini) i ne vise od 25% feedback. Ja bi ga takodje stavio da odjekuje stereo... Ako je sporije pevanje moze i na 1/4, ali to moras da probas pa da vidis sta ti se vise svidja...
Ima jos jedna fora. U klasicnoj narodnjackoj rumbi mozes da bez obzira na tempo koristis delay koji odzvanja na 312 mili sekundi Smile Bez zezanja, to mu daje onaj starinski narodnjacki zvuk. Ne znam zasto ali tako je... Probaj pa ces cuti o cemu pricam.
Naravno, vuces ga na send kanalu i opet, ne vise od 35% da ga doziras...
Na audio kanalu delaya poubijaj sve frekvencije ispod 200... dakle ostavi samo preko10 khz gde su frekvencije vokala...

Ako ti ovo ista znaci Smile sto sam napisao...

Znaci jasta hvala.I jos mi reci sta se stavlja na send kanale a sta na inserts nap. Deesser,Eq,Kompresor,Reverb,Delay.Ja sam ovo dosada stavljao na inserts.Jel to ima neko pravilo ili je svejedno.Sta ti stavljas na send a sta na inserts kanale u projektu.

Fika

Posts : 9
Join date : 2011-01-27

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Admin Sun Feb 06, 2011 8:35 pm

Uopste nije sve jedeno!
U principu sve mozes da stavljas na inserte, ali onda mnogo ubijas procesor, pa ti se mozda desi da ti zablokira pesma...
Uvek kao send ide: Delay, Reverb
Kao insert: Kompresor, Deeser, Eq,

Ako imas vise pratecih vokala, recimo 6-8 onda ih sve potrpaj u jedan grupni kanal, napravi grupu, i tek na njoj radi kompresiju i efekte... Dakle nemoj obradjivati svaki posebno, nego celu grupu...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

Efekti itd Empty Re: Efekti itd

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum