Muzicki Studio Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tascam dm 3200,dm 24

2 posters

Go down

tascam dm 3200,dm 24 Empty tascam dm 3200,dm 24

Post  bata777 Sun May 03, 2009 4:37 pm

na netu sam glegao digitalne mixete i voleo bih da znam koliko je korisno za manji studio imati digitalnu mixetu kao sto je tascam dm 3200 i dm 24 ,da li one mogu poboljsati postprodukciju ili ne .HVALA
bata777
bata777

Posts : 63
Join date : 2009-04-30
Age : 53
Location : leskovac,Srbija

Back to top Go down

tascam dm 3200,dm 24 Empty Re: tascam dm 3200,dm 24

Post  Admin Sun May 03, 2009 6:39 pm

Pozdrav,

Mozda se neki ne bi slozili sa mnom, ali moje misljenje je da ovakvi mikseri nisu potrebni u studiju uopste. Oni su zgodni za live nastupe, live snimanja, dakle on-stage snimanja manjih bendova ili orkestara. Zgodne su za radio stanice i slicno.
U muzickom studiju vecu korist imaju kontroleri. I ako digitalni mikseri ujedno mogu biti i kontoleri, skuplji su, tako da je klasican kontroler ipak bolje resenje. Prednost kontrolera je sto je mnogo preciznije siberima odredjivati jacinu zvuka ili dozirati send, insert efekat, nego li to raditi misem.
No, sve u svemu, ono sto je mnogo bitnije u studiju, u stvari po meni najbitnije, je SABIRNICA. Dobra sabirnica od 8 kanala zlata vredi!
Dakle, ne razmisljaj o nikakvom mikseru, izuzev ako ti je cilj da plasis klijente i dobijes malo vecu cenu svojih usluga Smile. Razmisljaj o sabirnici...
Admin
Admin
Admin

Posts : 110
Join date : 2009-03-29

http://www.studio-kursevi.co.cc

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum